Sağlığını Düşün”    Kalp sağlığınızı korumak için düzenli egzersiz yapın, sağlıklı beslenin ve periyodik sağlık kontrollerinizi aksatmayın.

Tıbbi 2. Görüş

Tıbbi 2. Görüş ne demek?

İkinci tıbbi görüş, bir hastalık veya sağlık durumuyla ilgili ilk olarak bir doktor tarafından konulan tanının, bir başka doktor veya uzmana danışılarak doğrulanması veya ikinci bir uzman görüşü alınmasıdır. Bu, hastalığın doğru bir şekilde tanımlanmasını ve tedavi planının doğru bir şekilde oluşturulmasını sağlar. İkinci görüş almak, tedavinin etkinliği ve hasta memnuniyeti açısından önemlidir.

Hangi durumlarda İkinci Görüş Alınmalıdır?

İkinci bir tıbbi görüş, özellikle karmaşık veya nadir hastalıkların, ciddi cerrahi müdahalelerin veya tedavi seçeneklerinin belirsizliği durumlarında önerilir. Ayrıca mevcut tedavinin sonuç vermediği durumlarda veya hastanın memnuniyetsiz olduğu durumlarda da ikinci görüş alınabilir. İkinci görüş almak bireyin kanuni hakkı olmakla birlikte hasta hakları ve mahremiyeti kanunları arasında yer almaktadır.

Hastanemizde süreç nasıl işliyor?

Web sitemiz üzerinden online veya çağrı merkezimizi arayarak başvuru yapabilirsiniz. Size özel atanacak olan sağlık danışmanımız size ulaşım sağladıktan sonra iletişim bilgilerini, raporlarınız, var ise epikriziniz, ve önerilen tedavi planınızı ilgili hekimimiz ile paylaşır. 24 saat içinde yapılan hekim değerlendirmeleri sonrası online veya yüz yüze bilgilendirme için size dönüş sağlanır.