Sağlığını Düşün”    Kalp sağlığınızı korumak için düzenli egzersiz yapın, sağlıklı beslenin ve periyodik sağlık kontrollerinizi aksatmayın.

REKTÖRDEN MESAJ

Dünya bilim tarihine “Evrensel Deha” olarak adını yazdıran Türk bilim insanı Ebu Reyhan El Biruni’den ilham alarak kurulan ve 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde sağlığın tüm branşlarında eğitim vermeye başlayan Biruni Üniversitesi, bilimsel kimliğini hastaneye taşıyor. Uluslararası standartlarda sağlık hizmetini topluma sunmak amacıyla kurduğumuz Biruni Üniversite Hastanesi Florya; 1 şubat 2016 tarihinde sağlık hizmeti vermeye başlamıştır.

Türkiye’nin en başarılı doktor adaylarının eğitim gördüğü fakültemiz, hastanesinde görev alan seçkin doktor kadrosuyla da üniversitemizin değerlerini geleceğe taşıyor. Biruni Üniversite Hastanesi, sağlık denince akla ilk gelen kurum olma vizyonuyla alanında uzman çalışanları, hasta odaklı hizmet anlayışı ile hastanemiz, profesyonel çalışma anlayışına hastalarına sunduğu benzersiz yakın ilgiyi katıyor. Bir üniversite hastanesi olmanın getirdiği sorumluluğun bilincinde, gelenekten geleceğe taşıdığı bilgi birikimi ile hastanemiz Türkiye’nin öncü sağlık kurumlarından biri olmak için emin ve hızlı adımlarla ilerliyor.

Hastane sektöründe gelişmiş teknolojili donanımların kullanılması, modern sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak yeterli değildir. Biz hastanemizde uygulanan tedavi sürecinde, hastaların fiziksel ve ruhsal açıdan rahat ve huzurlu olmasının başarılı bir tedavinin değişmez kuralı olarak kabul ediyoruz.

Hasta odaklı, kişiye özel tanı ve tedavi yöntemleriyle, ileri tıp teknolojileriyle tüm branşlarda hizmet veren hastanemiz, topluma daha iyi ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak için var gücüyle çalışıyor.

Tüm çabamız hastalarımız ve yakınlarının yüzündeki gülümsemeyi sürekli kılmak için…

Sağlıklı ve kaliteli yaşam dileğiyle…

Prof. Dr. Adnan YÜKSEL