fbpx

Yenidoğan Yoğun Bakım

Neonatal (Yenidoğan) Yoğun Bakım Üniteleri, erken doğan bebeklerin, anne karnındaki koşulların dışarıda yaratılması ile gelişimlerini tamamlamaları, sağlık sorunu olan bebeklerin ise acil müdahaleler için sürekli izlendiği birimlerdir.
Hastanemiz Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde misyonumuz; alanında uzman bir kadronun gözetiminde, en geçerli yenidoğan bakım prensipleriyle bebeklerimizi tedavi etmek ve sağlıklı olarak yaşama hazırlanmaktır.

20 yataklı Yoğun Bakım Ünitemiz bu konuda yetişmiş hemşire ve doktor kadrosu ile 24 saat boyunca kesintisiz hizmet vermektedir.

Yenidoğan enfeksiyonlarının tedavisi, doğumsal kalp hastalıklarının medikal tedavisi, doğumsal malformasyonlarda postoperatif takip-tedavi ve kan değişimi, solunum desteği (ventilatör tedavisi), fototerapi (ışık tedavisi), tamamen damar yolu ile beslenme uygulamaları, toraks tüpü takılması (akciğer hava kaçağı tedavisi) gibi tedaviler “Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri’nde” uygulanmaktadır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri’nde, her yatak başında solunum cihazı, bebeklerin izlemi için monitör, oksijen, kuru hava ve aspirasyon sistemi donanımları bulunmaktadır. Enfeksiyon riski taşıyan bebeklerin bakıldığı izolasyon bölümleri, her bebeğe ait anne sütünün saklandığı derin dondurucular ve yenidoğanlar için hayati önem taşıyan transport olanağı da bu ünitenin verdiği hizmetler arasında yer almaktadır.