fbpx

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Biruni Üniversite Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü; alanında deneyimli uzmanlardan oluşan kadrosuyla, uluslararası standartlarda ileri teknoloji ile donatılmış poliklinik, yataklı servis ve yoğun bakım alanlarıyla çocuk hastalıkları için tanı ve tedaviye yönelik her türlü hizmeti vermektedir.

Hastanemizin çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünde, bebeklikten ergenliğe (0-16 yaş) kadar çocukların her türlü hastalıklarında gerekli tüm tetkikleri yapılmakta, tedavileri planlanmakta, büyüme ve gelişmeleri takip edilmekte, rutin kontrolleri ve aşıları yapılmaktadır.

Çocuk Alerjisi Bölümünde Yapılan Test ve Tetkikler

Ayrıca Biruni Üniversitesi Hastanesi’nde doğan tüm bebeklerimize işitme testi, fenilketonüri ve doğumsal kalça çıkığı gibi hastalıkların belirlenmesine yönelik taramalar yapılmaktadır. Böylece bu hastalıkların erken tanı ve tedavisi mümkün olmaktadır.

Biruni Üniversite Hastanesi Florya Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği, çocukların sıkılmayacakları ve kendilerini bir hastane ortamında hissetmemeleri amacıyla çeşitli oyuncakların yanı sıra polikliniğin duvarları, döşemeleri onları eğlendirecek detay ve renkler düşünülerek oluşturulmuştur. Çocuk polikliniğimizde yalnız miniklerin değil, anne babaların da konforu göz önüne alınarak alt değiştirme ve emzirme odası bulunmaktadır.

Sizi Arayalım

Bilgi ve Randevu için iletişim formunu doldurun sizi arayalım!

Yeni doğan bebeklerimiz; doğum sonrasında bebek gözlem odasında bulunan hemşirelerimizin gözetiminde annelerin yanına alınarak mutlaka 24 saat takip edilir. Hastanemizde dünyaya gelmiş bebeklerimiz uzman çocuk doktorlarımız tarafından tüm rutin kontrolleri ve tetkikleri yapılmış olarak taburcu edilir.

Acil vakalarda ise çocuk hastalarımıza acil servisimiz ve Çocuk Polikliniği hekimlerimizin işbirliği ile anında müdahale edilmektedir.