Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri

Hastalarımızın sağlığını ve konforunu ön planda tutan Biruni Üniversite Hastanesi, evde bakım ve sağlık hizmetleriyle; erişilebilir ve güvenilir sağlık hizmetini bulunduğunuz ortamda sunmayı hedeflemektedir.

Biz sizi arayalım!
Telefon numaranızı aşağıdaki formdan bizimle paylaşarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

Her Anınızda Yanınızda

Hastalarımızın sağlığını ve konforunu ön planda tutan Biruni Üniversite Hastanesi, evde bakım ve sağlık hizmetleriyle; erişilebilir ve güvenilir sağlık hizmetini bulunduğunuz ortamda sunmayı hedeflemektedir.

Evde Doktor Hizmetleri

Gerekli durumlarda hastalıkların tanısı ve tedavisi için evinizin konforunda hekim muayenizi
yaptırın.

Evde Hemşirelik Hizmetleri

Talep ettiğiniz alanda özelleşmiş hemşirelerimiz tarafından verilen sağlık hizmetinizi
bulunduğunuz ortamda alın.

Evde Bakım Hizmetleri

Evde tedavi ve bakımını devam ettirmek isteyen hastalar ve yaşlı bireyler için güvenilir
hizmet alın.

Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Hastanızın fiziksel sağlığını geri kazanmasına veya iyileştirmesine yardımcı olmak için uzman görüşü alın. 

Evde Laboratuvar ve Görüntüleme Hizmetleri

Tetkiklerinizin bulunduğunuz ortamın konforunda yaptırın.

Evde Serum Hizmetleri

Hastaneye gitmek istemeyen veya genel durumu nedeniyle gidemeyen hastalara bulunduğu
ortamın konforunda tüm tedavileri alın.

Evde Ayak Sağlığı ve Bakımı

Uzman podologlarımızla evinizin konforunda batık tırnaktan refleksolojiye kadar geniş yelpazede varolan hizmetlerimizden yararlanın.

Check-up

Kişiye özel planlanan check-up hizmetlerimizden faydalanın.

Klinik Psikolog Danışmanlık

Her anınızda bulunduğunuz ortamda psikolog hizmetimizden kişisel destek alın.

Diyetisyen Danışmanlık

Sağlıklı zayıflama, yaşam tarzınıza uygun beslenme ve hastalığınıza özel beslenme planlarıyla ihtiyaçlarınıza özel planlar ve içerikleri konfor alanınızda online alın.

Evde Sağlık Paketleri

Kişiye özel planlanabilen aylık ve yıllık sağlık paketlerimizi deneyimleyin.

Sıkça sorulan sorular;

Biruni Üniversite Hastanesi Evde Sağlık Hizmetlerimiz, evinde tedavi olmak isteyen, ileri yaş kalp hastalıkları ya da onkolojik hastalıklar gibi kronik hastalıklar nedeniyle sağlık kurumlarına gitme problemi ya da doktorlar tarafından tedavisinin evde sürdürülmesine karar verilen hastalar için evde bakım hizmeti sağlamaktadır. Evde bakım ekibimiz; hemşire ve diğer yardımcı sağlık personellerinden oluşmaktadır. Kişiye özel bakım çözümleri ile hastalarımızın tedavilerini ev konforunda gerçekleştirerek yaşam kalitelerini arttırmak amaçlanmaktadır. Uluslararası standartlara uygun olarak sunulan evde sağlık hizmetlerimizde, koruyucu sağlık, tanısal ve tetkik hizmetleri verilmektedir. Tedavi süreçlerinden, kısa veya uzun süreli hemşirelik hizmetlerine, laboratuvar tetkiklerine kadar uzanan geniş bir yelpazeyi içeren evde bakım hizmetleri, hastanın bulunduğu ortamda ve günlük yaşam akışını bozmadan, en yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmaktayız.

Evde sağlık ve evde bakım hizmetlerini kendi bakımını gerçekleştirmekte zorlanan sağlık kurumlarına ulaşımı olmayan bireyler için önemli bir alternatif oluşturur. Evde sağlık ve bakım hizmetlerinden faydalanılabilen durumlar ise aşağıdaki gibidir:

Geriatrik kişiler: İleri yaş grubundaki kişiler için sağlık kurumuna ulaşamama, beslenme, kişisel bakım eksiklikleri yaşayan bireyler için evde sağlık ve evde bakım hizmetlerinden yararlanılabilir.

Onkoloji tedavi alan kişiler: Onkolojik tedavi gören kişilerin, steril ortamlarda bulunması ve enfeksiyon kapmaması gerektiğinden. Tedavi süreçlerini olumsuz etkilerden uzak tutmak için evde sağlık ve bakım hizmetlerinden yararlanabilirler.

Konusunda deneyimli hekimlerimiz ile hastalar evlerinde değerlendirilmekte, gereklilik halinde Fiziksel engelliler: Fiziksel açıdan engelli bireyler de sağlık kurumlarına ulaşamama, gün içerisinde yapmaları gereken kişisel bakım eksiklikleri ve ihtiyaç duyduğu fizik tedavi uygulamaları için evde sağlık hizmetlerinden faydalanabilirler.

Zihinsel engelliler: Zihinsel işlevlerde problemi olan bireylerin günlük kişisel ihtiyaçlarını karşılarken zorluk çekebilirler. Bu tür durumlarda, bireyin ve yakınlarının doğru şekilde profesyonel hizmet anlayışı ile verilen bakım ve danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyabilir. Evde bakım ve sağlık hizmetleri sayesinde zihinsel engelli bireyler için uzman kadromuzla gerekli tetkik ve tedavi süreçlerini gerçekleştirmekteyiz.

Bakıma ihtiyaç duyan kişiler: Kronik sağlık problemleri olan, yeni ameliyat olan kişiler uzun bir iyileşme dönemine sahip olabilir. Hamilelik ve doğum gibi süreçlerde ise annenin ve bebeğin dikkatli bir şekilde takip edilerek bakımlarının aksatılmaması gereklidir.

İzolasyon gereken durumlar: Güncel anlamda Covid-19 virüsü başta olmak üzere birçok buna benzer hastalıklarda hastane veya ev ortamında izolasyon gerekebilir. Evde sağlık ve evde bakım hizmetleri sayesinde bireylerin ev izolasyon sürecinde ihtiyaç duydukları birçok tıbbi hizmetten yararlanmalarına imkan tanınır.
Ve hastaneye gelmek istemeyen, iş yoğunluğu veya okul gibi durumlardan ötürü gelemeyen tüm bireyler bu hizmetlerden faydalanabillirler.

Sağlık kurumlarına ulaşamayan ve çeşitli sebeplerden dolayı kendi bakımını gerçekleştiremeyen kişiler için oluşturduğumuz evde sağlık ve bakım hizmetleriz ile yanınızdayız. Doktor kontrolünde kişiye özel olarak oluşturulan sağlık programları ve uzman sağlık personellerimiz ile tedavi süreçleriniz ev konforunda aksamadan tamamlanmaktadır. Evde sağlık ve bakım hizmeti alan kişilerin genel sağlık durumlarının takip edilmesi ile. Böylelikle olası ek bir hastalık veya problem için hızlı bir şekilde yönlendirme yapılabilmektedir. Evde ortamında gerçekleştirilen sağlık programları ile kişilerin yaşam kalitesini yükseltmekte ve sağlıklarını güvende tutmaktadır.

Web sitemizden online veya çağrı merkezimizden bizlere ulaşarak size özel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Kısmen karşılanmaktadır. Poliçenizde bulunan bazı hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için sizin için planladığımız kişisel sağlık danışmanınızdan bilgi alabilirsiniz.

Hayır, henüz sgk mevzuatında evde bakım hizmetlerinin karşılanmasına yönelik bir genelge bulunmamaktadır.

Hasta veya hasta yakınları; ……..numaralı çağrı merkezimiz üzerinden, ***** no’lu whatsapp hattımızdan veya ……………mail adresimiz üzerinden bizlere ulaşarak ya da web sitemizden form doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonrası hasta veya hasta yakını aranarak randevu oluşturulur.