Sağlığını Düşün”   D vitamini eksikliği; kemik yoğunluğunu da olumsuz etkiler ve kemik hastalıklarına davetiye çıkarır.

 Aşı Farkındalığı Sosyal Sorumluluk Projesi

Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri her yıl düzenledikleri sosyal sorumluluk projeleri ile toplumu sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyor.  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD’dan Doç. Dr. Bilge Bayraktar mentörlüğünde yaptığı ilk projenin temasını “Çocukluk çağı aşıları ve sağlığımıza etkileri” olarak belirleyen hekim adayları, Florya Uğur Koleji’nde bir etkinlik gerçekleştirdi.

Biruni Üniversite Hastanesi’nin organize ettiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptıkları bilimsel ve keyifli sunumla,  Tıp Fakültesi öğrencilerimiz, aşıların önemini ve sağlığımıza etkilerini interaktif bir şekilde ilköğretim öğrencilerine aktardılar. Türkçe ve İngilizce olarak hazırladıkları sunum Uğur Koleji öğrencileri tarafından ilgi ile karşılandı.

Sosyal sorumluluk projesinin hazırlanmasında emeği geçen başta proje danışmanı öğretim üyemiz ve Tıp Fakültesi Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Bilge Bayraktar, grup temsilcisi ve grubun lokomotifi Dönem 2 öğrencimiz Oğuzhan Uca olmak üzere öğrencilerimize teşekkür ederiz.

208 Üniversite Arasında İlk 5’teyiz

  Türk yükseköğretim sisteminde bilgi üreten ve aktaran kurumların yıllık olarak değerlendirildiği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu” yayımlandı. Biruni Üniversitesi, YÖK tarafından

devamını oku
Meme kanseri etkinliğinde buluştuk!

Her 8 kadından biri yaşamı boyunca meme kanserine yakalanma riski taşıyor. Meme kanseri erken evrede tespit edildiğinde tamamen tedavi edilebiliyor. Biruni Üniversite Hastanesi Genel Müdürü Serap Kilerci ULUSAL “Meme kanseri tüm

devamını oku